Новітній американський пілотований космічний корабель Crew Dragon-1 компанії SpaceX з чотирма астронавтами на борту успішно стартував на орбіту, пряму трансляцію запуску веде NASA.
Запуск здійснили 15 листопада о 19:27 за часом Східного узбережжя США (16 листопада в 2:27 за Києвом) за допомогою ракети-носія Falcon 9 з стартового комплексу 39А на космодромі на мисі Канаверал у Флориді. Через 12 хвилин корабель вийде на орбіту. Приблизно через дев'ять хвилин після старту перша багаторазова ступінь ракети-носія Falcon 9 повинна буде здійснити вертикальну посадку на автоматичну плавучу платформу Just Read the Instructions, яка розташована в Атлантиці в 536 км від космодрому.
Запуск першого регулярного польоту Crew Dragon-1 проводиться в рамках комерційної програми пілотованих польотів NASA. До складу його екіпажу входять астронавти NASA Майкл Хопкінс, Віктор Гловер і Шеннон Уокер разом з Соїча Ногучи з японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA).
Стиковка Crew Dragon з Міжнародною космічною станцією (МКС) запланована на наступний день після запуску день. Астронавти приєднаються до членів 64-ої експедиції на МКС.
Як повідомляло NASA, люк капсули не вдалося герметично закрити з першого разу через потрапляння стороннього матеріалу. В результаті в капсулі незначно впав тиск. В ході огляду техніки несправність усунули.
Запуск першого регулярного польоту Crew Dragon-1 проводиться в рамках комерційної програми пілотованих польотів NASA.
Як уже повідомлялося, свій перший тестовий політ до МКС з астронавтами на борту Crew Dragon, розроблений компанією SpaceX в рамках комерційного контракту з NASA, зробив 30 травня. Він був запущений після майже дев'ятирічної перерви в американських пілотованих місіях слідом за закінченням програми польотів американських шатлів. Весь цей час американські астронавти доставлялися на МКС за допомогою російських кораблів "Союз".
В рамках першого тестового польоту корабель доставив на МКС американців Дугласа Харлі і Роберт Бенке, які пропрацювали там два місяці разом з російськими космонавтами Анатолієм Іванишиним і Іваном Вагнером і астронавтом NASA Крісом Кессіді.