UA / RU
Підтримати ZN.ua

COVID-19: вчені винайшли "калькулятор смерті"

Смертність серед людей без будь-яких хронічних захворювань становить менше 1% випадків.

Польські науковці винайшли своєрідний алгоритм, де з допомогою параметрів статі, віку та чотирьох хронічних захворювань можна "прорахувати" ймовірність смерті від нового коронавірусу COVID-19. Про це повідомляє видання "РИА Новости".

Відомо, що основними хронічними захворюваннями, які будуть враховувати під час розрахунку, є серцево-судинні хвороби, підвищений артеріальний тиск, цукровий діабет та онкологія.

"Ризик смерті від COVID дуже чітко залежить від способу життя і пов'язаних з ним захворювань, в тому числі ожиріння, діабету, гіпертонії і їх ускладнень. Останні дані показують, що смертність серед людей без будь-яких хронічних захворювань становить менше 1% випадків ", - розповів головний розробник калькулятора доктор медичних наук Петро Бандош.

Відповідно до результатів дослідження, ризик смерті для чоловіків 30 років без хронічних захворювань становить 0,03%, а для жінок – 0,02%. А от у віці 80 років для людей з, наприклад, цукровим діабетом і онкологією, ризик смерті в рази більший - 25,86% для чоловіків та 14,03% для жінок.

Читайте також: У Нью-Йорку від викликаного коронавірусом токсичного шоку померли троє дітей

Нагадаємо, у США провели дослідження про рівень смертності серед хворих на COVID-19 з супутніми захворюваннями. Учені досліджували історії хвороб 5700 пацієнтів, госпіталізованих в районі Нью-Йорка в період з 1 березня по 4 квітня 2020 року.

Згідно з дослідженням, середній вік інфікованих склав 63 роки, 39,7% серед пацієнтів жінки, 60% - чоловіки. Найбільш розповсюдженими супутніми захворюваннями були гіпертонія (3026; 56,6%), ожиріння (1737; 41,7%) і діабет (1808; 33,8%).

Перший підтверджений випадок захворювання на коронавірус 2019 року (COVID-19) в США був зареєстрований у штаті Вашингтон 31 січня 2020 року. Невдовзі після цього у Вашингтоні і Каліфорнії були зареєстровані спалахи захворювань, і в даний час випадки в США перевищили загальне число випадків, зареєстрованих як в Італії, так і в Італії чи Китаї. Рівень інфікування в Нью-Йорку з його високою щільністю населення перевищив всі інші штати, і станом на 20 квітня 2020 р. він становить більше 30% всіх випадків у США.

Дослідження проводилося в лікарнях Northwell Health, найбільшій академічній системі охорони здоров'я у Нью-Йорку, що обслуговує приблизно 11 мільйонів осіб в Лонг-Айленді, окрузі Вестчестер і Нью-Йорку. Інституціональна контрольна рада Northwell Health затвердила цю серію випадків як дослідження з мінімальним ризиком, використовуючи дані, зібрані для звичайної клінічної практики, і відмовилася від вимоги інформованої згоди.

Детальніше про ризики COVID-19 для людей похилого віку і методах їх захисту читайте у статті Олександра Сидоренка "Літні люди і пандемія" на сайті ZN.UA.