UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чорні діри можуть бути джерелом енергії для радіоспалахів - вчені

"Космічна батарейка" складається з чорної діри і нейтронної зірки.

Вчені висунули теорію, згідно з якою радіоспалахи у космосі можуть отримувати енергію з чорних дір, навколо яких обертаються нейтронні зірки. Перед тим, як зіткнутися, зірка і чорна діра утворюють своєрідну "космічну батарейку", яка створює ультракороткі і дуже яскраві радіоспалахи. Повідомлення про це було опубліковано виданням New Scientist.

Перштй радіоспалах було виявлено астрономами у 2007 році. Тоді за кілька секунд він випустив у навколишній простір енергії більше, ніж Сонце за місяць. З того моменту таких спалахів було виявлено 10, а їх походження залишається загадкою.

Читайте також: NASA виявило свідчення утворення нових зірок навколо діючих чорних дір

Нове дослідження доводить, що спалахи продукуються чорними дірами, на орбіті яких обертаються нейтронні зірки. Коли ця пара наближається один до одного, вона створює якусь подобу акумулятора, який посилає в навколишній простір енергію, достатню для виробництва спалахів.

Раніше NASA представило відео знищення зірки чорною дірою. На відео зображено момент так званого "приливного руйнування", яке знаходиться у центрі галактики, розташованої на відстані 290 мільйонів світлових років від Землі.