UA / RU
Підтримати ZN.ua

Челябінський метеорит виявився ровесником Сонячної системи

Вік Челябінського метеорита - 4,56 мільярда років. До рук учених потрапив "матеріал творіння".

Дослідження фрагментів Челябінського метеорита, що впали на Уралі в лютому, показало, що його вік приблизно дорівнює віку Сонячної системи, повідомив академік Михайло Маров з Інституту геохімії та аналітичної хімії імені Вернадського РАН.

"Челябінський метеорит має вік, що практично збігається з віком Сонячної системи - 4,56 мільярда років. Це означає, що до наших рук потрапив "матеріал творіння", - сказав Маров, виступаючи на конференції в Інституті космічних досліджень РАН.

У середині лютого жителі ряду регіонів Уралу спостерігали болід - вогненну кулю з хвостом, чий політ завершився яскравим спалахом і вибухом. Маса космічного тіла до вибуху, за оцінками вчених, становила близько 10 тисяч тонн, розмір - близько 17 метрів. За результатами аналізу фрагментів було встановлено, що челябінський метеорит відноситься до класу звичайних хондритів.

Раніше за результатами дослідження фрагментів Челябінського метеорита вчені Інституту геохімії та аналітичної хімії імені Вернадського РАН заявляли, що космічний об'єкт, який впав в районі Челябінська, колись відколовся від відносно великого астероїда. !zn

Читайте також:

Астрономи відшукали можливого "батька" челябінського метеорита

NASA оцінило потужність вибуху челябінського боліда: у 30 разів потужніша Хіросіми

Жириновський оголосив метеорит, що впав на Уралі, американською секретною зброєю

Над Уралом вибухнув метеорит, що викликав на землі "вогненний дощ" і налякавши жителів інопланетним вторгненням