UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Магічні гриби» – не панацея від психічних розладів: вчені відкривають нові ризики

Лікування псилоцибіном має низку переваг, проте вчені просять не поспішати з висновками, поки всі ризики не вивчені повноцінно.

Інтерес до психоделічної терапії зростає у зв'язку з її потенціалом у лікуванні різних психологічних розладів, таких як депресія, тривога та посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Однак, згідно з новим дослідженням групи вчених зі Стокгольмського університету та Університету Ісландії, поряд із плюсами в цій сфері існують і великі ризики, пише PsyPost.

Псилоцибін – це психоделічна речовина, яку виробляють понад 200 видів грибів, відомих як “магічні гриби”. При потраплянні в організм псилоцибін перетворюється на псилоцин, який насамперед впливає на рецептори серотоніну в мозку, що призводить до зміни сприйняття, емоцій та думок, у людини може з'явитися відчуття трансцендентних переживань, а також галюцинації.

Псилоцибінова терапія поєднує в собі контрольоване застосування псилоцибіну із сеансами психотерапії.

Попередні дослідження показали, що псилоцибін загалом безпечний з фізіологічної точки зору і може бути корисним для психіки. Однак нове дослідження пролило більше світла та на інший бік питання.

Читайте також: Що їли давні люди? Ще одне дослідження ставить під сумнів популярність м'яса

Група вчених проаналізувала дані роботи восьми терапевтів, які лікували психічні розлади за допомогою псилоцибіну, та виділила низку негативних явищ, які можуть проявлятися на сеансі психотерапії після прийому речовини та знижувати ефективність комплексного лікування:

Читайте також: Вчені розробляють ліки, які здатні замінити для здоров'я спорт

Серед довгострокових негативних наслідків вживання псилоцибіну:

Загалом псилоцибін може запустити або посилити екзистенційну тривогу та депресивні стани, порушити сон, підвищити тривожність та почуття розчарування у своєму житті чи лікуванні.

Читайте також: Люди з генами "недовгожителів" здатні продовжити собі життя – вчені

«Необхідно виявити обережність, перш ніж схвалити псилоцибін як ефективне лікування психічних розладів. Потенційні побічні ефекти цього лікування ще недостатньо вивчені», – резюмує Йон Хлінссон з Університету Ісландії.

На початку квітня у Києві госпіталізували трьох дітей після того, як ті з'їли шоколад із гуманітарної допомоги – у його складі опинився псилоцибін.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!