UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Чарівні гриби" можуть лікувати тяжку депресію – дослідження

Вчені розробили синтетичну форму псилоцибіну.

Дослідження показують, що препарат на основі галюциногенних грибів може полегшити симптоми тяжкої депресії на строк до 12 тижнів.

25-міліграмова таблетка псилоцибіна переводить пацієнтів у стан, подібний до сну, що підвищує шанси на успіх психологічної терапії, повідомляє Бі-бі-сі.

Читайте також: У США релігійна організація Zide Door — "Церква шанувальників галюциногенних грибів" подала до суду на поліцію Окленда за конфіскацію наркотиків

Але водночас можливі серйозні короткочасні побічні ефекти, тому під час терапії має завжди бути присутня допомога, кажуть дослідники.

Також експерти попереджають, що необхідно провести більш масштабні дослідження із набагато більшим періодом спостереження за пацієнтами.

Приблизно 100 мільйонів людей у всьому світі мають серйозну клінічну депресію, яка не піддається жодним доступним методам лікування – 30% з них намагаються вчинити самогубство.

Вчені роками вивчали вплив псилоцибіну на психічні розлади. Останні дослідження були перспективними, але надто короткими, щоб оцінити тривалий ефект.

У цьому останньому дослідженні, опублікованому в New England Journal of Medicine, дози 1 мг, 10 мг і 25 мг протестовані на 233 людях з 10 країн Європи та Північної Америки, причому доза 25 мг дала найкращі результати.

За словами дослідників з Інституту психіатрії, психології та неврології Королівського коледжу Лондона та Південного Лондона, а також фонду NHS Foundation Trust, більшість пацієнтів перебували у стані тяжкої депресії більше року, і їм було близько 40 років.

Після однієї дози 25 мг псилоцибіну Comp360 разом із психотерапією:

Автор дослідження та консультант-психіатр д-р Джеймс Ракер каже, що препарат, як вважають, надає "пряму дію на мозок, переводить його в більш гнучкий стан і створює вікно можливостей для терапії".

Читайте також: Кожен п'ятий українець потенційно матиме психологічні розлади через війну – ВООЗ

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для постановки будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!