UA / RU
Підтримати ZN.ua

Cassini передала на Землю знімок супутника Сатурна Епіметея

Діаметр Епіметея становить 113 кілометрів.

Опублікований новий знімок одного з супутників Сатурна

Станція Cassini передала на Землю знімок Епіметея, який розташувався на тлі Сатурна. Зображення було опубліковане на офіційному сайті NASA.

Знімок дозволяє розглянути кратери на поверхні Епіметея, які утворилися в результаті бомбардування супутника Сатурна іншими небесними тілами. Діаметр Епіметея складає всього 113 кілометрів, тому супутник занадто малий для того, щоб мати достатню самогравітацію для утворення кулястої форми.

Зображення було зроблено на відстані 2690 кілометрів від поверхні Епіметея.

Космічна станція Cassini-Huygens, вартість якої складає більше 3 мільярдів доларів, була запущена в космос в 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана.

Cassini названа на честь італійського науковця Жана Доменіко Кассіні, який довів, що кільце Сатурна складається з двох частин, розділених темною смугою (розподіл Кассіні), а також передбачав, що кільця Сатурна складаються з часток різних розмірів.

Cassini-Huygens – одна з найбільш грандіозних космічних станцій, що були запущені в космос. Вона наповнена величезною кількістю інструментів і камер для точних вимірювань і високоякісних знімків в різних атмосферних умовах і спектрі кольору. Космічна станція складається з орбітальної станції Cassini (побудована NASA) і зонда Huygens (European Space Agency).

Місія Cassini є спільним проектом NASA, ЄКА (Європейське космічне агентство) та Італійського космічного агентства.

Одне з досягнень вчених NASA, досліджують фотографії з Cassini, - виявлення рідкої води в глибині Титану. Також раніше NASA опублікувало небувало чіткі фото кілець Сатурна.