UA / RU
Підтримати ZN.ua

Cassini передала на Землю нові дані про гейзери Енцелада

При віддаленні від Сатурна гейзери супутника викидають більш потужні струмені речовини.

Гейзери Енцелада викидають більш сильні струмені речовини при віддаленні від Сатурна

Станція Cassini, яка на даний момент займається вивченням системи Сатурна, передала на Землю нові дані про гейзери супутника планети Енцелада, які здивували вчених. Повідомлення про це було опубліковано на сайті NASA.

Спостереження за Енцеладом показало, що сила частинок, які потрапляють з гейзерів у космос, значно збільшується при віддаленні від Сатурна. Це явище стосується, принаймні, деяких тонких струменів, які виходять з гейзерів Енцелада.

На даний момент причини такої поведінки гейзерів залишаються загадкою для вчених, але виявлення нової особливості Енцелада дає дослідникам нове поле для вивчення супутника Сатурна, під поверхнею якого знаходиться глобальний океан.

Енцелад є однією з основних цілей для пошуку позаземного життя в Сонячній системі.

Космічна станція Cassini-Huygens, вартість якої складає більше 3 мільярдів доларів, була запущена в космос в 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана.

Cassini названа на честь італійського науковця Жана Доменіко Кассіні, який довів, що кільце Сатурна складається з двох частин, розділених темною смугою (розподіл Кассіні), а також передбачав, що кільця Сатурна складаються з часток різних розмірів.

Cassini-Huygens – одна з найбільш грандіозних космічних станцій, що були запущені в космос. Вона наповнена величезною кількістю інструментів і камер для точних вимірювань і високоякісних знімків в різних атмосферних умовах і спектрі кольору. Космічна станція складається з орбітальної станції Cassini (побудована NASA) і зонда Huygens (European Space Agency).

Місія Cassini є спільним проектом NASA, ЄКА (Європейське космічне агентство) та Італійського космічного агентства.

Одне з досягнень вчених NASA, досліджують фотографії з Cassini, - виявлення рідкої води в глибині Титану. Також раніше NASA опублікувало небувало чіткі фото кілець Сатурна.