UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британські спецслужби розповіли про небезпеки «розумних» міст

Спецслужби дали рекомендації для місцевої влади.

Британський Національний центр кібербезпеки (НЦКБ), підрозділ британської електронної розвідки GCHQ, представив рекомендації для місцевої влади з розповіддю про небезпеки, які таять в собі технології «розумних» міст. Фахівці склали основні принципи, яких повинна дотримуватися місцева влада, щоб зробити «розумні» міста більш стійкими до кібератаки і простими в управлінні.

У НЦКБ відзначили, що «розумні» міста надають своїм жителям широкий спектр послуг та зберігають особисту інформацію, а також контролюють об'єкти критичної інфраструктури. Це робить такі утворення дуже привабливими для хакерів. «Розумні» міста також є системою, що розвивається, частини якої обмінюються даними, що також збільшує ризики.

Як зазначає ВВС, в НЦКБ попередили про те, що зростаюча залежність від технологій також пов'язана з ризиками. Відключення систем в деяких випадках може «піддати життя людей небезпеці». Крім того, великі обсяги інформації, що збирається можуть бути використані для стеження за жителями, а також можуть бути вкрадені зловмисниками або ворожими державами.

Так, один з перших прикладів кібератаки, який показали в Голлівуді ще в 1969 році, був спрямований саме проти об'єктів критичної інфраструктури. У фільмі «Пограбування по-італійськи» зловмисники використали вченого, який вивів з ладу систему контролю за дорожнім рухом Турина. В результаті утворився затор, в якому застрягла вантажівка, що перевозила золоті злитки.

Якщо ж така атака трапиться в ХХІ столітті і буде направлена на «розумні» міста, вона буде мати катастрофічні наслідки для жителів, а зловмисникам навіть не потрібен буде фізичний доступ до системи контролю за дорожнім рухом.

У НЦКБ також попередили про те, що збирати інформацію можуть і інші країни за допомогою компаній, розташованих в «розумних» містах. Крім того, такі компанії можуть бути використані для того, щоб вивести з ладу об'єкти інфраструктури. У доповіді не вказуються ні країни, ані компанії, які надають такі технології, але на даний момент основним постачальником технологій «розумних» міст є Китай.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Російські хакери зламали сервер поліції Вашингтона

Раніше стало відомо, що в США підозрюють, що в минулому році тисячі листів з Держдепартаменту країни викрали саме російські хакери. Кіберзлочинці могли зламати електронну пошту Бюро Держдепу у справах Європи і Євразії і Бюро у справах Східної Азії і Тихого океану. Ці відомства працюють над відносинами між США і НАТО, європейськими і індо-тихоокеанськими партнерами.