UA / RU
Підтримати ZN.ua

Біженці, Зеленський та DDoS-атаки: у Google назвали основні напрямки кібератак РФ

Представник американської компанії перерахував найбільш поширені кіберзлочини РФ проти України. 

Російські хакери та пропагандисти застосовують кібератаки і дезінформацію для погіршення репутації українців у світі, а також блокування роботи сайтів державних установ. Для цього вони вибрали п’ять основних напрямків. Про це повідомляє Reliefweb з посиланням на промову представника Google Джареда Коена на засіданні Радбезу ООН.

За словами працівника американської компанії, найчастіше росіяни застосовують DDoS-атаки на сайти державних установ та окремих відомих осіб. Це відбувається способом перевантаження серверів, що тягне за собою відсутність доступу до інформаційних ресурсів.

Другим видом активності РФ у мережі є розповсюдження неправдивої та дискредитуючої інформації про українських політиків, військових, громадських діячів, спортсменів і т.д. Найбільш яскравим прикладом тут є Президент України Володимир Зеленський, проти якого російські пропагандисти і кіберзлочинці розпочали справжню інформаційну війну.

Читайте також: Радбез ООН вивчить роль російської пропаганди у війні в Україні
   

Також з боку РФ активно ведеться кампанія проти українських біженців, яких намагаються виставити у якомога гіршому світлі посередництвом низки фейкових відео, публікацій у соцмережах та «історій з перших уст». Такі атаки ведуться, поєднуючи реальних людей, тролів та вдосконалені чати.

Четвертим напрямком злочинної діяльності з боку кібервійськ Росії є виправдання крайньої агресії місцевих солдатів по відношенню до українців.

«Російська пропаганда серед своїх громадян про те, що українці нібито були нацистами, слугує дегуманізації їх в очах російських військових, що призвело до багатьох військових злочинів», – заявив представник Google.

П’ятим і останнім напрямком кібератак агресорів Коен визначив заміну українських інтернет-провайдерів на тимчасово окупованих територіях на російські, внаслідок чого місцеві жителі втрачають доступ до об’єктивних джерел інформації.

Читайте також: Російські хакери намагаються атакувати українські медіа 

Раніше повідомлялося, що США разом із європейськими партнерами ліквідували небезпечну хакерську мережу з Росії RSOCKS.