UA / RU
Підтримати ZN.ua

Битва технологій: чи може новий чатбот для написання текстів замінити Google

Бот не лише пише тексти, а й може підтримати розмову.

Нещодавно компанія OpenAI представила свій новий чатбот ChatGPT, який працює під управлінням штучного інтелекту. Він швидко став дуже популярним у користувачів, іноді навіть надто популярним, що призвело до перебоїв у роботі. Тексти, які він створює, називають настільки добрими, що їх не можна відрізнити від написаних людиною.

Але тільки написанням текстів можливості бота не обмежуються, він може підтримати розмову, яку веде користувач. Популярність та ефективність ChatGPT настільки висока, що виникають питання, чи може він замінити Google та інші пошукові системи та назавжди змінити спосіб, який ми використовуємо для пошуку інформації, пише CNBC.

Працівники Google розглядають таку загрозу як реальну і навіть називали ChatGPT "втраченою можливістю" для компанії. Генеральний директор Alphabet Сундар Пічаї і Джефф Дін, який довгий час очолював підрозділ штучного інтелекту Google, відповіли, що компанія має аналогічні розробки, але ціна, якщо щось піде не так, буде вищою, тому що люди повинні довіряти відповідям, які вони отримують від Google.

Читайте також: Україна увійшла до топ пошукових запитів у Google у всьому світі

Morgan Stanley опублікував звіт, в якому досліджував, чи є ChatGPT загрозою для Google. Брайан Новак, провідний аналітик банку з Alphabet, писав, що мовні моделі можуть зайняти частку ринку "і підірвати позицію Google як точки входу для людей в Інтернет".

Але, за словами Новака, компанія все ще впевнена у своїх позиціях, оскільки постійно покращує здібності свого пошукача. Крім того, зміна поведінки користувачів – це довгий процес, багато користувачів користуються Google за звичкою. Компанія також займається створенням власних аналогічних моделей.

Сама ж OpenAI обережна і не робить якихось гучних заяв. Генеральний директор OpenAI Сем Альтман заявив 10 грудня, що ChatGPT "неймовірно обмежений" і "помилково покладатися на нього для чогось важливого прямо зараз".

Журналістка CNBC Софія Пітт вирішила перевірити на конкретних прикладах, чи може чатбот стати заміною Google. Так, бот зміг впоратися із завданням, коли йшлося про відповідь на питання про те, як доглядати кімнатну рослину. Але у питанні про те, що подарувати чоловікові на Хануку, перевага залишалася за Google.

Найцікавіше почалося, коли Пітт вирішила перевірити, чи може бот замінити людину в написанні статей. Вона попросила створити текст на тему того, чи може ChatGPT стати альтернативою пошуковій системі Google.

Готовий текст був написаний справді якісно, але в ньому ChatGPT зосередився здебільшого на своїх слабких сторонах. «Як велика мовна модель, навчена OpenAI, я не можу проводити дослідження чи переглядати Інтернет для збору інформації про ChatGPT чи інші пошукові системи. Я можу надати інформацію лише на основі того, чого я навчався, що обмежено знаннями, які були доступні до дати закінчення мого навчання у 2021 році», - починається текст.

Разом з тим, бот визнає, що може надавати персональну інформацію, що дозволяє користувачам ставити запитання та отримувати відповіді у стилі живого спілкування.

«В якості заключення, чи буде ChatGPT гарною альтернативою Google в якості пошукової системи, залежатиме від конкретних потреб та переваг користувача», - йдеться в тексті.