Біля східних берегів Великобританії, в регіоні Північного моря з'явиться найбільший в світі морський вітровий парк потужністю 3,6 ГВт. На думку експертів ринку, вартість виробленої в ньому електрики буде нижчою, ніж на вугільних електростанціях, повідомляє Reuters.
Тендер на будівництво вітрових електростанцій виграли британська SSE і норвезька міжнародна енергетична Equinor компанії.
Три станції на Доггер-банку, мілководному піщаному березі біля східного узбережжя Англії, будуть забезпечувати електроенергією до 3,6 ГВт, що достатньо для обігріву 4,5 мільйонів британських будинків. Будівництво парку почнеться в січні 2020 року, а першу електрику в мережу подадуть у 2023 році.
Проект виграв один з контрактів на продаж електроенергії в ході аукціону, який проходив у Великобританії минулої п'ятниці. У загальній складності між кількома морськими вітропарками були розподілені 5,5 ГВт потужностей, що достатньо для постачання 7 млн будинків.
Вартість електрики при цьому була фіксованою - 49,7 доларів, що на 31% нижче, ніж на аналогічному аукціоні двома роками раніше.
Всього кілька років тому електрику з морських вітрових електростанцій була дуже дорогою. Однак розвиток технології істотно знизив його вартість. Сучасні морські вітропарки конкурують з електростанціями на викопному паливі. В майбутньому ціна електрики на них стане ще нижче, впевнені експерти.
Як повідомлялося, британські дослідження показали, що енергія вітру у Британії вперше стане дешевше, ніж та, яку отримують на АЕС.
Раніше, американський мільярдер і засновник техно гіганта Microsoft Білл Гейтс виступив проти виділення субсидії на сонячні і вітряні електростанції. Після декількох десятків років урядових ініціатив енергетика сонця і вітру розвинулася в достатній мірі, щоб виробники змогли знизити ціни і конкурувати з викопним паливом по-чесному, упевнений засновник Microsoft.