Американська корпорація Microsoft заявила, що більшість зафіксованих її фахівцями хакерських атак, санкціонованих на рівні влади тієї чи іншої держави, виходили в останні два роки від Росії, Ірану, Китаю і КНДР. Відповідні дані наводяться в доповіді із цифрової безпеки, опублікованої у вівторок на сайті компанії.
"Microsoft відстежує активність з боку (хакерів), підтримуваних владою, з тим, щоб забезпечувати безпеку наших платформ, сервісів і клієнтів", - вказується в доповіді американської корпорації. "У випадку, якщо клієнт стає мішенню або виявляється схильний до дій підтримуваних владою (хакерів), активність яких відстежує Microsoft, ми направляємо користувачеві повідомлення про атаку, санкціоновану на державному рівні (NSN, nation state notification)", - підкреслили в Microsoft.
Згідно з опублікованим документом, за останні два роки Microsoft направила клієнтам в цілому більше 13 тис. Таких повідомлень. "У процентному співвідношенні найбільше число повідомлень NSN стосувалися дій, що виходять з Росії, а також Ірану, Китаю, Північної Кореї та інших країн", - йдеться в доповіді Microsoft.
Також агент Секретної служби США Хізер Тернер при дачі показань 10 вересня на підставі документів Міністерства юстиції США, повідомила про те, що у правоохоронних органів країни є дані учасників «проекту Лахта», учасники якого, нібито, намагалися чинити тиск на внутрішньополітичну ситуацію в США і вибори Президента.
В ході розслідування американські спецслужби отримали ордер на читання онлайн-листування одного з підозрюваних. Так і було виявлено списки інших членів організації за станом на січень і вересень 2017 року з зазначенням посади та відділу, до якого той ставився.