Група швейцарських учених вперше змогла побачити нитки "космічної павутини", яка з'єднує галактики і зоряні скупчення. В ході дослідження, результати якого опубліковані в журналі Nature, виявилося, що нитки містять в собі більше половини видимої матерії, тоді як раніше вважалося, що її велика частина зосереджена в галактиках.
Відомо, що частка видимої матерії у Всесвіті складає всього 5%, але приблизно половину цієї частки раніше знайти не вдавалося. Тепер же команда вчених на чолі з Домініком Екертом змогла з'ясувати, куди вона зникла. У ході досліджень вчені використовували дані, отримані за допомогою орбітального телескопа XMM-Newton під час спостережень за скупченням галактик Abell 2744, відомим як "скупчення Пандори".
Виявилося, що приблизно половина видимої матерії, тобто 2,5%, знаходиться не всередині галактик, як вважалося раніше, а в нитках "космічної павутини", які приблизно на 5-10% складаються з видимої матерії, а на 90-95% - з темної.
Як заявив Екерт, "тепер ми повинні переконатися, що розподіл матерії, характерний для Abell 2744, притаманний всьому Всесвіту. Ми повинні вивчити детально кожну з цих ниток і підрахувати число різних атомів у них, щоб зрозуміти, як багато важких елементів містить Всесвіт".
Раніше повідомлялося про те, що вчені припустили наявність навколо Землі "волосся" з темної матерії. "Волосся" представляє собою потоки частинок, які утворює темна матерії. Під дією гравітації Землі потоки деформуються і утворюють "волоски", у яких є коріння і кінчики.