UA / RU
Підтримати ZN.ua

Біля берегів Нової Зеландії виявлено шість нових видів губок

Губки живуть на глибині до 4820 метрів.

Вчені виявили шість нових видів і один раніше невідомий рід скляних губок, які мешкають біля берегів Нової Зеландії на глибині до 4820 метрів. Дослідникам також вдалося знайти два раніше відомі види губок, які раніше не зустрічалися в цьому регіоні, повідомляє Science alert.

Відкриття показує, що біорізноманіття океану набагато більше, ніж було відомо.

Скляні губки зустрічаються по всьому світу, але доволі рідкісні. Вони складаються зі спикул кремнезему - природної речовини, яка часто зустрічається в піску, з якого виробляють скло.

У 2017 році вчені відправилися в експедицію, під час якої використовували дистанційно керований апарат, який міг зануритися на глибину до 6000 метрів. Дослідження тривало 31 день, протягом якого вчені змогли знайти 200 видів губок. За допомогою аналізу ДНК і морфологічного аналізу дослідники виявили шість видів, які раніше були невідомі науці.

Два види віднесли до нового роду, який назвали Nubes. Нові види назвали Bathydorus poculum (мешкає на глибині 1,150 метрів), Scyphidium variospinosum (1,630.5 метрів), Caulophacus serpens (4,816 метрів), C. ramosus (4,819 метрів), Nubes tubulata (від 767 до 782 метрів) та N. poculiformis (1,285 метрів).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Глобальне потепління змушує тварин змінювати зовнішній вигляд – вчені

Раніше морський біолог Крістофер Ма виявив морську зірку і губку, які дуже схожі на Губку Боба і Патріка з мультсеріалу. На глибоководній фотографії збіглося все, навіть колір.