UA / RU
Підтримати ZN.ua

Батьківщиною найдавнішого предка людини може виявитися Північна Америка

Раніше вважалося, що стародавній примат тейярдина вперше з'явився в Азії.

Вчені з Флоридського університету заявили про те, що батьківщиною примату тейярдина, який вважається предком всіх приматів, була Північна Америка, а не Азія, як передбачалося раніше. Як повідомляє Phys.org, дослідники виявили у Вайомінгу останки примата, які виявилися давнішими за кістки, знайдені в Європі і Азії.

Тейярдини з'явилися приблизно 56 мільйонів років тому. Вважається, що невеликі тварини розміром з щура були предками всіх сучасних приматів, включаючи людини. Вони дуже швидко поширилися в лісах Азії, Європи і Північної Америки, але точного місця їхнього походження дослідники назвати на могли.

Передбачалося, що примати з'явилися в Китаї, разом з тим, останки знайдені в штаті Вайомінг спростовують цю точку зору. Морфологічний аналіз зубів показав, що останки тейярдини, знайдені в Америці, старші, ніж останки цих тварин, виявлені на території Європи і Азії. Разом з тим, точне місце появи цих приматів все ще залишається загадкою для дослідників.

Тейярдини з'явилися в палеоцен-еоценовий термічний максимум, який тривав близько 200 тисяч років. Цей період характерний значним потеплінням клімату, зміною складу атмосфери, включаючи підвищення концентрації вуглекислого газу. Рівень океану при цьому виріс на 67 метрів, а температури поверхневих вод в тропіках зросла до 20 градусів Цельсія, а в Північному Льодовитому океані - до 10 градусів Цельсія.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили рештки унікального арктичного динозавра, який отримав назву Ugrunaaluk kuukpikensis, що означає "стародавня тварина річки Колвілл". У довжину даний динозавр досягав близько 7,5 м. У часи Ugrunaaluk kuukpikensis Арктика була вкрита хвойними лісами, а середньорічна температура була +7 градусів за Цельсієм.