UA / RU
Підтримати ZN.ua

Австралія включила коал до списку видів, що знаходяться під загрозою зникнення

Тваринам загрожують пожежі, посуха та хвороби.

Австралія включила коал, який є символом континенту, до списку видів, що знаходяться під загрозою зникнення на східному узбережжі. Як повідомляє Science alert, тварини перебувають під загрозою через лісові пожежі, посуху, розчищення земель та хвороби.

За словами зоозахисників, у східній частині Австралії чисельність коал за останні 20 років скоротилася, тепер вони знаходяться на межі зникнення. За словами міністра довкілля Австралії Сюзан Лей, включення коал до списку зникаючих видів означає, що вони будуть на особливому становищі в штатах Квінсленд, Новий Південний Уельс, а також на Австралійській столичній території.

Читайте також: Вчені відкрили в Азії 224 нових види тварин та рослин

Зазначається, що список «уразливих» видів коал внесли лише десятиліття тому. Лей додала, що уряд вживає «безпрецедентних заходів», щоб урятувати коал. Так, на захист та відновлення місць проживання цих тварин буде виділено 50 мільйонів австралійських доларів (приблизно 36 мільйонів доларів США).

За словами зоозахисників, коали східного узбережжя Австралії можуть вимерти до 2050 року. Австралійський фонд захисту природи заявив про те, що федеральний уряд схвалив очищення 25 тисяч гектарів земель, на яких мешкають коали за 10 років, що пройшли з моменту їх включення до списку вразливих видів.

За наявними оцінками, пожежі «Чорного літа» 2019-2020 років призвели до загибелі 5000 коал у Новому Південному Уельсі, а ареал їхнього проживання скоротився на 24%. Як повідомляє ВВС, за даними найбільшої австралійської організації, що займається охороною коал, зараз у дикій природі залишилося лише близько 50 тисяч цих тварин.

«Усього за кілька десятиліть коали перейшли від широко поширеного виду до вразливого, а потім і до зникаючого. Це катастрофічно швидка деградація. Ми, зрозуміло, вітаємо сьогоднішнє рішення уряду, але воно не зупинить повного зникнення коал, якщо не буде супроводжуватися суворішими законами та програмами, спрямованими на те, щоб власникам земель було вигідно зберігати їхнє середовище», - заявив Стюарт Бланч, еколог з австралійського відділення Світового фонду природи (WWF).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

У 2020 році вчені з кількох австралійських наукових інститутів провели дослідження, в рамках якого підрахували кількість тварин, які загинули або втратили середовище існування через пожежі, які вирували в Австралії. За їхніми словами, постраждали близько трьох мільярдів тварин.