Американське аерокосмічне агентство 3 повідомляє, що спостереження телескопа "Спітцер" підтвердили існування в 21 світловому році від Сонця екзопланети земного типу під назвою HD 219134b, яка на сьогоднішній день вважається найбільш близькою до Землі.
"Транзитні екзопланети цінуються на вагу золота, тому що ми можемо описати різні їх параметри. Ця планета буде однією з найбільш активно досліджуваних в найближчі десятиліття", - повідомив Майкл Вернер з Лабораторії реактивного руху NASA в Пасадені (США).
HD 219134b звертається навколо зірки Глізе 892 в сузір'ї Кассіопея. Вона розташована надто близько до зірки, для того, щоб на ній могла існувати життя. Проте вона цікава тим, що є найближчою до нас планети земного типу. Ближче лише екзопланета GJ674b в 14,8 світлового року від нас, але її тип ще точно невідомий. Більшість екзопланет віддалені від нас на сотні світлових років.
Спостереження, які зроблені за допомогою телескопа "Спітцер" показали, що розмір HD 219134b в 1,6 рази більше нашої планети. Зіставлення маси і розміру дозволило обчислити щільність її речовини: 6 грамів на кубічний сантиметр, що підтверджує її належність до землеподібних планет.
Також астрономи виявили в HD 219134b трьох "сусідів": планету масою в 2,7 рази більше Землі, яка обертається навколо Глізе 892 разів на 6,8 днів; газову планету масою 9 земних, яка обертається навколо зірки за 47 днів; і ще одну планету масою в 62 рази більше Землі, рік на якій триває 1190 днів.
HD 219134b є транзитною планетою, це означає, що вона розташована так, що ми можемо спостерігати за допомогою телескопів, як вона проходить між нами і своєю зіркою. Це і дозволило астрономам обчислити її розмір, а в майбутньому дозволить з'ясувати, чи є у планети атмосфера і, якщо є, вивчити її склад.
Нещодавно NASA повідомило, що орбітальний телескоп "Кеплер" виявив "другу Землю". Астрономи назвали дану планету Kepler-452b. Вона обертається по орбіті навколо своєї зірки приблизно на такій же відстані, що і Земля, а її діаметр більше земного на 60%. Зоряна система Kepler-452 знаходиться на відстані 1400 світлових років від нашої планети в сузір'ї Лебедя.