UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи знайшли найбільшого "двійника" Землі в сузір'ї Овна

Планета розташовується на відстані 500 світлових років від Землі.

Вчені з Корнельського університету заявили про те, що виявили неймовірно велику планету в сузір'ї Овна. У ході досліджень виявилося, що планета не є міні-нептуном, як вважалося раніше, а представляє собою аналог Землі. Про відкриття вчених повідомляється на сайті Корнельського університету.

Нестор Еспіноза і його колеги спростували теорію про те, що екзопланети, чий радіус більше, ніж в 1,6 рази перевищує земний, є міні-нептунами, а не великими Землями. За допомогою даних, отриманих телескопом "Кеплер" і спектрографом HARPS вченим вдалося виявити в сузір'ї Овна сліди існування незвично великої планети, яка обертається навколо схожої на Сонце зірки BD+20594, розташованої на відстані 500 світлових років від Землі. Планета одержала назву BD+20594b.

Читайте також: Учені виявили планету, яка віддалена від зірки на трильйон кілометрів

Діаметр виявленої планети перевищує діаметр Землі майже в два рази, а її маса майже в 16 разів більша за земну. При таких показниках щільність планети BD+20594b, яка становить приблизно 7,9 грама на кубічний сантиметр, істотно перевершує земну. Саме цей показник говорить про те, що BD+20594b не може бути міні-нептуном або якимось іншим видом газового гіганта, а також планетою-океаном.

На думку вчених, планета повністю позбавлена атмосфери, що свідчить про відсутність життя на ній. Крім того, сама BD+20594b знаходиться занадто близько до світила і здійснює оборот всього за 423 дня, що виключає можливість існування рідкої води на її поверхні.

У липні 2015 року дослідники NASA заявили про те, що виявили "другу Землю". Астрономи назвали дану планету Kepler-452b, вона обертається по орбіті навколо своєї зірки приблизно на такій же відстані, що і Земля, а її діаметр більший за земний на 60%. Зоряна система Kepler-452 знаходиться на відстані 1400 світлових років від нашої планети в сузір'ї Лебедя.