UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи знайшли дві найстарші "недозірки"

Знахідка може вказувати на те, що кількість коричневих карликів в нашій галактиці може бути істотно вища, ніж раніше вважали вчені.

Астрономи з університету Хартфордшира виявили за допомогою інфрачервоного телескопа WISE два найстаріших відомих коричневих карлика. Вік "недозірок" склав понад 10 мільярдів років. Повідомлення про це наводить королівське астрономічне товариство, саме дослідження опубліковано в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Коричневими карликами називають схожі на зірки астрономічні тіла, маса яких недостатня для початку ядерних реакцій в їх надрах. При цьому вони випромінюють в дальньому інфрачервоному діапазоні за рахунок тієї теплової енергії, яка виділилася в ході формування карлика з космічного пилу та газу.

Два таких об'єкти, які набули назви WISE 0013+0634 і WISE 0833+0052, вчені виявили в сузір'ї Риб і Гідри. Температура на їх поверхні виявилася дуже низькою для коричневих карликів - від 250 до 600 градусів Цельсія. При цьому рухалися вони в Чумацькому шляху зі швидкістю 100-200 кілометрів в секунду, що істотно вище типових значень для зірок і інших подібних об'єктів.

За словами астрономів, знахідка може вказувати на те, що кількість коричневих карликів в нашій галактиці може бути істотно вище, ніж раніше вважали вчені. Через низьку температуру детекція таких об'єктів дуже складна (авторам відкриття довелося аналізувати послідовні огляди, отримані WISE у 2010 і 2011 роках), тому їх кількість в Чумацькому шляху точно оцінити неможливо. !zn

Читайте також:

Астрономи знайшли схожу за розмірами і складом з Землею екзопланету

Українські астрономи виявили астероїд, який через 19 років може зіткнутися з Землею

Чорний камінь з вкрапленнями алмазів розповів про стародавній "атаці" комети на Землю