UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи змогли сфотографувати 1001-й навколоземний астероїд

Він пролетів на швидкості 94 000 км/год повз Землю.

Астрономи змогли сфотографувати астероїд 2016 AJ193, який пролетів зі швидкістю 94 208 км/год біля Землі, повідомляє earthsky.org.

Його виявили за допомогою обсерваторії Голдстоун, яка знаходиться в Каліфорнії, США. Астероїд 2016 AJ193 має діаметр приблизно в 1,4 кілометра. Він став 1001-м навколоземним астероїдом з того моменту, як в 1968 році їх почали виявляти.

Першим в історії був астероїд 1566 Ікар, вчені змогли його побачити завдяки використанню радіосигналів, а радіолокаційне ехо дало можливість побачити те, як виглядає астероїд.

Читайте також: Астрономи виявили наднову нового типу в карликовій галактиці

"В астероїда 2016 AJ193 кометна орбіта і це може бути неактивна комета. Але ми мало що знали про нього до цього моменту, крім його розмірів і того, скільки сонячного світла відбиває його поверхня", - повідомив астроном Шантану Найду з Лабораторії реактивного руху NASA.

А тисячним навколоземним астероїдом цього серпня став астероїд, який називається 2021 PJ1. Він пролетів повз нашу планету на відстані в 1,7 мільйона кілометрів. Він був невеликого розміру 20-30 метрів, тому не становив жодної загрози для Землі.

У NASA стверджують, що будуть використовувати нові дані про астероїд 2016 AJ193, щоб краще зрозуміти його розмір, форму і склад. Адже вимірювання його відстані й швидкості нададуть збірку даних, яка буде корисна вченим надалі.

Вчені говорять, що навколоземні астероїди можуть становити потенційну загрозу для Землі, тому їх вивчення важливе для захисту Землі від можливої загрози з космосу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, що астронавт ESA зробив нову нічну фотографію Землі. Фото зроблено з борту Міжнародної космічної станції.