UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи зафіксували сигнал від хмари міжзоряного спирту

Хмара метанолу була виявлена в сусідній галактиці.

Група астрономів виявила в галактиці NGC 4945 хмару метанолу, яка випромінює в мікрохвильовому діапазоні. На думку дослідників, відкриття дозволить їм розібратися в процесах зореутворення. Про своє відкриття дослідники повідомили на сайті arXiv.org.

Вчені ділять метанольні мазери на два великих класи: I та II. Мазери класу I належать до хмар міжзоряного газу, в той час як клас II - це, власне, зони зореутворення та молоді зоряні об'єкти.

Дослідники повідомили про виявлення нового метанольного мазера класу I в сусідній галактиці, розташованій на відстані 12 мільйонів світлових років від Землі. Хмара метанолу знаходиться у 567 світлових роках на південний схід від центру галактики в ході спостережень на частоті 36,2 ГГц. Це третє спостереження мазерного випромінювання на цій частоті за межами Чумацького Шляху і четверте виявлення позагалактичного випромінювання класу I.

Вчені сподіваються, що подальші спостереження за такими явищами, як метанольні мазери, допоможуть створити базу даних, яка буде дуже корисна для досліджень процесів зореутворення. У міру збільшення розміру вибірки стане легше ідентифікувати фактори, які роблять галактики підходящим місцем для метанольних мазерів класу I.

Раніше вчені змогли помітити процес формування зірки-надгіганта. Міжнародна група астрономів під керівництвом Катарини Джонсон з Ліндського університету спостерігала величезний газопилової диск, який обертається навколо молодої зірки в сузір'ї Центавра. Діаметр об'єкта в дві тисячі разів перевищує відстань від Землі до Сонця, а маса центральної зірки перевищує сонячну в 25 разів. Знахідка може стати підтвердженням гіпотези про механізм виникнення надмасивних зірок шляхом поступового поглинання речовини аккреційних дисків, що швидко обертаються.