UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи визначили потенційну зону існування інопланетного життя

Вчені змоделювали розташування жилих зон для зірок, які знаходяться на останніх етапах свого існування.

Астрофізики з Інституту імені Карла Сагана визначили, чи зможуть навколо старіючих зірок обертатися придатні для життя планети. На думку дослідників, результати їхніх досліджень допоможуть з'ясувати, що чекає на Землю, коли Сонце перетвориться на червоного карлика. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Astrophysical Journal.

У ході дослідження вчені змоделювали розташування жилих зон для зірок, які знаходяться на останніх етапах свого існування, і те, як довго планети зможуть залишатися в цих зонах.

Коли зірка старіє, вона стає яскравішою і більш гарячою, при цьому жила зона переміщується в бік околиці планетної системи, де раніше існували лише "заморожені" світи. У Сонячній системі на околицях розташовуються потенційно придатні для життя супутники Юпітера і Сатурна.

Вчені визначили, що розташування жилої зони червоного карлика залежить від початкової маси батьківської зірки. Планети і їхні супутники можуть залишатися придатними для життя протягом дев'яти мільярдів років - приблизно стільки ж, скільки буде знаходитися у своїй зоні Земля. Через кілька мільярдів років Сонце знищить Меркурій і Венеру, перетворить Землю і Марс на розпечені скелясті світи і почне обігрівати зовнішні планети.

На думку дослідників, розморожені планети можуть знаходитися в жилій зоні зірки близько півтора мільярдів років. Дослідження червоних карликів з урахуванням нових параметрів може привести до знаходження інопланетного життя біля далеких зірок.

Раніше Стівен Хокінг заявив про те, що інопланетні цивілізації можуть виявитися войовничими кочівниками і поневолити Землю в разі контакту з ними. Вчений вважає, що якщо інопланетяни все-таки відвідають Землю, наслідки для землян можуть виявитися такими ж, як відкриття Колумбом Америки для корінних американців.