UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи виявили в Сонячній системі "втрачену ланку" еволюції планет

Радіус небесного тіла становить 1,3 кілометра.

Астрономам вперше вдалося виявити на околицях Сонячної системи небесне тіло, яке може бути втраченою ланкою еволюції планет. Як повідомляє Phys.org, існування подібних об'єктів було передбачено ще 70 років тому, але раніше виявити їх не вдавалося.

Виявлений об'єкт розташований в поясі Еджворта-Койпера, що знаходиться за орбітою Нептуна. Найвідомішим небесним тілом цього поясу є Плутон. На думку дослідників, пояс Еджворта-Койпера утворений об'єктами, які залишилися після формування Сонячної системи. Вчені відзначають, що об'єкти пояса Еджворта-Койпера збереглися такими, якими вони були мільярди років тому.

Радіус об'єктів поясу Еджворта-Койпера складає від одного до декількох кілометрів, вони дуже тьмяні, тому їх практично неможливо роздивитися навіть за допомогою найпотужніших сучасних телескопів. Дослідники розробили методику, яка полягає у спостереженні за зірками, які затуляють об'єкти, що проходять повз них.

За допомогою цього методу дослідникам вдалося виявити об'єкт, радіус якого складає 1,3 кілометра. Відкриття такого небесного тіла підтверджує гіпотезу, згідно з якою планетезималі - зародки планет - на ранньому етапі досягають невеликих розмірів, а потім швидко нарощують свою масу, перетворюючись на великі об'єкти.

Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили екзопланету з орбітою, що суперечить теоретичним моделям. Обертаючись навколо досить невеликої зірки, вона відхилена від площини обертання зірки на 76%. Планета має масу, близьку до маси Юпітера, але розташовується на більш близькій відстані до зірки.