UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи виявили сліди зіткнення Сонячної системи з іншою зіркою

Зіткнення сталося приблизно 70 тисяч років тому.

Астрономи з Кембриджського університету і Мадридського університету Комплутенсе заявили про те, що зірка Шольца, яка пройшла через зовнішні регіони Сонячної системи приблизно 70 тисяч років тому, істотним чином вплинула на орбіти кількох об'єктів з Хмари Оорта, повідомляє Science Alert.

Вчені встановили, що зірка Шольца зблизилася з Сонячною системою, ще у 2015 році. Тоді вони припустили, що подібне зближення ніяк не позначилося на нашій планетній системі і на даний момент не залишилося ніяких його слідів. Разом з тим, спостереження за Хмарою Оорта показали, що подібні висновки не відповідають дійсності.

У ході дослідження вчені проаналізували дані про орбіти 340 об'єктів зовнішньої Сонячної системи і визначили, що орбіти деяких з них відрізняються від передбачених теоретичними моделями. У нормі позиції об'єктів повинні бути рівномірно розподілені в небі, проте орбіти багатьох тіл виявлялися ближчими одна до одної. Крім того, виявлено велике скупчення радіантів у сузір'ї Близнюків, а також інші зони їхньої концентрації.

На думку вчених, орбіти небесних тіл змінилися через зближення зірки Шольца з Сонячною системою.

На даний момент зірка Шольца розташовується на відстані 20 світлових років від Сонця, але 70 тисяч років тому вона підійшла до зірки на відстань 0,8 світлового року (50 тисяч світлових одиниць). Таким чином, зірка Шольца пройшла через зовнішні межі хмари Оорта.

Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили екзопланету з орбітою, що суперечить теоретичним моделям. Обертаючись навколо досить невеликої зірки, вона відхилена від площини обертання зірки на 76%. Планета має масу, близьку до маси Юпітера, але розташовується на більш близькій відстані до зірки.