Астрономи виявили в сузір'я Тукана рідкісну чорну діру "середньої" маси, яка являє собою "проміжну ланку" еволюції чорних дір. Висновки вчених були опубліковані в журналі Nature.
На даний момент головним претендентом на роль чорної діри "проміжної маси" є об'єкт X-2 в галактиці M82, який був відкритий у 2006 році. Тепер же дослідники виявили ще один такий об'єкт в сузір'ї Тукана, яке віддалене від Землі на відстань 13 тисяч світлових років і містить у собі декілька сотень літніх зірок.
Спостерігаючи за рухом зірок у центрі та на околицях цього скупчення, астрономи несподівано помітили щось незвичне – виявилося, що більша частина світил у ньому оберталася навколо центру 47 Тукана з набагато більш високою швидкістю, ніж це роблять зірки в інших кульових скупченнях. Це проявлялося, зокрема, в тому, що радіосигнали пульсарів були зміщені в бік від центру скупчення, куди зазвичай потрапляють такі "мертві" зірки після свого народження, в ході спалахів наднових.
Подібне зміщення радіосигналів пульсарів і аномалії в швидкості руху зірок, за розрахунками вчених, можна пояснити присутністю об'єкта масою 2200 Сонць у центрі скупчення. Така маса відносить об'єкт, який знаходиться в центрі сузір'я, в клас чорних дір "проміжної" маси.
Раніше NASA представило відео знищення зірки чорною дірою. На відео зображено момент так званого "приливного руйнування", яке знаходиться в центрі галактики, розташованій на відстані 290 мільйонів світлових років від Землі.