Астрономи відкрили схожу на Юпітер екзопланету, яка фактично "випаровується" своєю зіркою, повідомляє NASA.
Як відзначають дослідники, температура поверхні планети KELT-9b становить 4600 Кельвін, тобто вона гаряче, ніж більшість зірок. Разом з тим, зірка KELT-9, навколо якої обертається планета, ще гарячіша. На думку дослідників, вона змушує випаровуватися речовину планети.
Вчені відзначають, що KELT-9b – найгарячіша газова екзопланета з усіх, які були виявлені на даний момент. Вона у 2,8 рази масивніше Юпітера, але її щільність становить лише половину щільності газового гіганта Сонячної системи.
Планета приливно пов'язана зі своєю зіркою, так само, як Місяць із Землею. Це означає, що одна сторона екзопланети завжди повернена до зірки, а друга - завжди знаходиться в тіні. Це призводить до того, що молекули води, діоксиду вуглецю і метану не можуть утворюватися на "денній" стороні, оскільки вона піддається занадто сильному бомбардуванню радіацією. На "нічній" стороні вони, швидше за все, можуть бути утворені, але тільки тимчасово.
Вік зірки KELT-9 становить близько 300 мільйонів років, тобто, це дуже молода зірка, в два рази більша і в два рази гарячіша за Сонце. На думку дослідників, за планетою може тягнутися хвіст випаруваного "бомбардуваннями" зірки матеріалу, який робить її схожою на комету.
Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили екзопланету з орбітою, що суперечить теоретичним моделям. Обертаючись навколо досить невеликої зірки, вона відхилена від площини обертання зірки на 76%. Планета має масу, близьку до маси Юпітера, але розташовується на більш близькій відстані до зірки.