UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи виявили найдовший галактичний газовий хвіст

Довжина хвоста складає 248 тисяч світлових років.

Астрономи з університету Бонна виявили найдовший галактичний рентгенівський хвіст. Галактика CGCG254-021 з кластера Zwicky 8338 рухається подібно до комети: хвіст, який тягнеться за нею, розтягнувся на 248 тисяч світлових років.

Дослідники спостерігали за галактичним кластером за допомогою рентгенівської обсерваторії "Чандра", яка займається вивченням космосу в рентгенівському діапазоні. У ході спостережень вчені з'ясували, що одна з галактик, розташована більш ніж у мільйон світлових років від центру кластера, має дуже довгий рентгенівський хвіст.

Читайте також: Телескоп "Хаббл" зробив фото галактики в сузір'ї Гончих псів

Вчені виявили, що характером руху ця галактика нагадує комету, оскільки має більш яскраву голову і дифузний хвіст, що добре відрізняються. Дослідники з'ясували, що голова цієї "комети" холодніша за хвіст (температура голови – 0,72 кеВ, а хвоста – 0,93 кеВ), що може відповідати холодному щільному ядру. При цьому температура поза основного хвоста (1,17 кеВ) вища, ніж в будь-якій частині хвоста, однак нижча, ніж у навколишній області кластера (3,6 кеВ). На думку астрономів, пояснити відміннсть температур можна наявністю в голові кометоподобної галактики важких елементів (таких як залізо).

На думку вчених, велика частина газу з цієї галактики вже перейшла у навколишній простір, але для підтвердження цієї теорії потрібні додаткові спостереження. З цього газу в подальшому можуть бути сформовані нові зірки.

Раніше повідомлялося про те, що астрономи виявили кластер галактик з "серцем, що б'ється". Це означає, що центральна галактика кластера продовжує продукувати нові зірки, через що з'являється ефект руху в центрі кластера.