Добровольці допомогли вченим з NASA відкрити диск навколо зірки, вік якого становить 45 мільйонів років. Висновки вчених були опубліковані в The Astrophysical Journal Letters.
Виявлений зоряний диск обертається навколо червоного карлика AWI0005x3s в туманності Кіля. Вік зірки на даний момент невідомий, але вона є кандидатом в асоціацію Кіля, зірки в якій є ровесниками і утворилися близько 45 мільйонів років тому.
Дослідники підкреслюють, що, як правило, випаровування подібних дисків відбувається протягом 30 мільйонів років. Причини того, що виявлений диск існує досі, дослідникам невідомі.
Виявити диск вдалося завдяки спільним зусиллям вчених і восьми добровольців. Останні аналізували десятисекундні відеозаписи NASA в рамках проекту Disk Detective. Його учасники класифікують космічні об'єкти, зображення яких отримані за допомогою телескопів WISE та огляду 2MASS - у ньому задіяні телескопи в північному і південному півкулях.
Раніше вчені змогли помітити процес формування зірки-надгіганта. Міжнародна група астрономів під керівництвом Катарини Джонсон з Ліндського університету спостерігала величезний газопилової диск, який обертається навколо молодої зірки в сузір'ї Центавра. Діаметр об'єкта в дві тисячі разів перевищує відстань від Землі до Сонця, а маса центральної зірки перевищує сонячну в 25 разів. Знахідка може стати підтвердженням гіпотези про механізм виникнення надмасивних зірок шляхом поступового поглинання речовини аккреційних дисків, що швидко обертаються.