UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи виявили графіт на Хароні та Церері

Графіт з'явився на карликовій планеті внаслідок падіння астероїдів.

Астрономи заявили про те, що поверхня карликової планети Церери і найбільшого супутника Плутона Харона містить сліди наявності графіту, повідомляє портал Space.com.

Коли апарат Dawn прибув на Цереру, дослідники виявили, що карликова планети пофарбована в тьмяний сірий колір, а на її поверхні знаходяться численні уламки, залишені в результаті впливу космічних тіл. Тепер же дослідники встановили, що сірий колір поверхні Церери обумовлений наявністю на ній графіту.

На думку дослідників, численні астероїди, які містили в собі вуглець, падали на поверхню Церери, залишаючи на ній уламки. Ці уламки і стали причиною появи графіту на поверхні карликової планети.

Читайте також: NASA опублікувало кольоровий знімок загадкового кратера на Церері

Після того, як апарат New Horizons пролетів повз Плутона, він передав на Землю знімок його супутника Харона, на якому можна було помітити, що його поверхня також відрізняється сірим відтінком. На думку дослідників, це свідчить про наявність графіту на ній. Відкриття стало несподіванкою для вчених, оскільки вони виявили графіт на Плутоні, але не на Хароні.

Разом з тим, на користь наявності графіту на Хароні говорить наявність на його поверхні червоного регіону, який, на думку вчених, покритий толинами – органічними сполуками, які розкладаються під дією космічних променів і перетворюються на графен.

У серпні минулого року NASA підготувало "екскурсійний тур" по головним визначним пам'яткам на поверхні Церери – кратеру Оккатор з загадковими білими плямами і горі-піраміді. Пізніше дослідники заявили про те, щорозкрили таємницю цих плям. На думку вчених, вони представляють собою відкладення солі, і що вони, ймовірно, є слідом вивержень екзотичних "соляних вулканів".