UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи виявили дві суперземлі біля червоного карлика

Зірка розташовується на відстані 111 світлових років від Землі.

Астрономи проаналізували дані, отримані Європейської південної обсерваторії, і встановили, що екзопланета K2-18b, яка обертається навколо червоного карлика на відстані 111 світлових років від Землі, може виявитися суперземлею. Крім того, дослідники встановили, що в даній системі є ще одна екзопланета.

K2-18 – червоний карлик, який знаходиться в сузір'ї Лева. Перша екзопланета, яка обертається навколо нього, була виявлена ще у 2015 році. Тоді ж дослідники виявили, що орбіта екзопланети знаходиться в жилій зоні зірки.

Щоб встановити, належить K2-18b до кам'янистих планет або до газових гігантів, вченим потрібно було дізнатися її масу; знаючи масу і радіус планети, які вирахували за коливанням радіальної швидкості зірки, вчені встановили щільність планети. Обчисленнями займався алгоритм машинного навчання; результати показали, що K2-18b складається в основному з щільної речовини. Це означає, що K2-18b – кам'яниста планета з газовою атмосферою, як і Земля, але тільки важча або складається в основному з рідкої води і вкрита крижаною кіркою.

Крім того, в даних HARPS про K2-18 дослідники виявили аномалію. Крім сигналу з періодом 39 днів, викликаного обертанням K2-18b, знайшовся ще один з меншим періодом – 9 днів. Вчені встановили, що другий сигнал дає обертання другої екзопланети системи K2-18 – K2-18c. Орбіта K2-18c, швидше за все, дуже близька до своєї зірки, щоб на ній могла бути рідка вода. В іншому вона, ймовірно, схожа на Землю – це, імовірно, кам'яниста планета з масою, яку можна порівняти з земною.

Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили екзопланету з орбітою, що суперечить теоретичним моделям. Обертаючись навколо досить невеликої зірки, вона відхилена від площини обертання зірки на 76%. Планета має масу, близьку до маси Юпітера, але розташовується на більш близькій відстані до зірки.