Міжнародна група астрономів з Токійського технологічного інституту виявила незвичайну систему, що складається з зірки і двох гігантських планет. Препринт роботи вчених був розміщений на сайті arXiv.
Зірка HD 47366 є червоним гігантом і віддалена від Землі на відстань 260 світлових років. Вік зірки становить приблизно 1,6 мільярда років. Спостереження за об'єктом проводилися з березня 2013 року по квітень 2014 за допомогою спектрографів окаямської астрофізичної обсерваторії в Японії, спостережної станції Сінлун в Китаї і австралійської астрономічної обсерваторії.
Астрономи виявили, що навколо зірки обертаються дві планети, які, швидше за все, є газовими гігантами з періодами обертання один і два роки. Згідно з даними, які були отримані вченими, внутрішня і зовнішня планети мають масу в 1,75 та 1,86 мас Юпітера, великі півосі - в 1.214 і 1.853 астрономічних одиниць, а ексцентриситет кеплерівських орбіт - 0,089 і 0,278, відповідно.
Найбільш цікавим у відкритій системі є те, що кеплерівські орбіти планет були б не стійкими і могли б проіснувати всього тисячу років. Щоб система проіснувала більше мільйона років, орбіти планет повинні бути круговими або, що менш ймовірно, взаємно ретроградними, тобто планети повинні обертатися в протилежних одна одній напрямках. Астрономи вважають, що підтвердження великого ексцентриситету зовнішньої планети могло б довести останній варіант, хоча виникла б інша проблема - вчені поки не знають, як така система могла б виникнути.
Раніше повідомлялося про те, що вчені помітили наявність погоди на планеті PSO J318.5-22, яка втратила свою материнську зірку. На думку вчених, на планеті є хмари розплавлених силікатів і металу. Об'єкт PSO J318.5-22 був виявлений ще в 2013 році. Тоді після недовгих дискусій вчені віднесли його до розряду планет-гігантів, а не до коричневих карликів, які є наполовину зіркою, наполовину планетою. Було вирішено, що PSO J318.5-22 є планетою, газовим гігантом зразок Юпітера, народженої біля зірки, але згодом викинутої з материнської системою гравітаційним впливом сусідніх планет.