UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи виявили в Сонячній системі загадковий об'єкт з дивною орбітою

Якщо розміри небесного тіла підтвердяться, він стане найбільшим об'єктом Хмари Оорта.

Астрономи Педро Бернардінеллі і Гері Бернстайн виявили в Сонячній системі незвичайний об'єкт з витягнутою орбітою. Як повідомляє Phys.org, небесне тіло то наближається до Сонця, то віддаляється в Хмару Оорта.

Розміри об'єкта, який отримав назву 2014 UN271, варіюються від 100 до 370 кілометрів. Якщо виявиться, що його діаметр все-таки становить 370 метрів, то він стане найбільшим об'єктом Хмари Оорта. 2014 UN271 є або дуже великою кометою або навіть карликовою планетою.

Але увагу астрономів привернули не розміри об'єкту, а його орбіта. Оберт навколо Сонця небесне тіло здійснює за 612 190 земних років. На даний момент воно рухається вглиб Сонячної системи, тому протягом найближчих 10 років вчені зможуть його вивчити. На мінімальну відстань до Землі об'єкт підійде в 2031 році.

Дослідники припускають, що під час зближення з Сонцем у 2014 UN271 може з'явитися хвіст, як у комет. Разом з тим, вчені поки не знають, наскільки яскравим об'єкт буде на небі Землі. Передбачається, що його яскравість знаходиться десь між яскравістю Плутона і його супутника Харона.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Астрономи знайшли гігантський зоряний кластер недалеко від Сонячної системи

У лютому планетологи підтвердили відкриття найдальшого відомого на даний момент об'єкта Сонячної системи. Він отримав офіційне позначення 2018 AG37.