Міжнародна група експертів виявила чорну діру зоряної маси у Великій Магеллановій хмарі – галактиці-супутниці Чумацького Шляху. Дослідники також з'ясували, що зірка, яка породила цю чорну діру, зникла без видимих ознак потужного вибуху, повідомляє Європейська південна обсерваторія.
Зазначається, що об'єкт виявила група дослідників, відома викриттям кількох хибних відкриттів чорної діри.
Такі об'єкти утворюються тоді, коли потужні зірки добігають кінця свого існування і колапсують під впливом своєї сили тяжіння. У системі, що складається з двох зірок, чорна діра залишається на орбіті навколо світила-компаньйона. Такі чорні діри називаються «сплячими», якщо з їх околиць не виходить потік рентгенівських високоенергетичних променів, завдяки яким об'єкт і вдається виявити.
Знайти сплячі чорні діри дуже важко. Щоб знайти об'єкт VFTS 243, група досліджувала майже тисячу масивних зірок у області Туманності Тарантул у Великій Магеллановій Хмарі, намагаючись виявити серед них подвійні системи з чорною дірою в якості одого з компонентів. Виявити чорну діру таким чином дуже важко, оскільки існує безліч альтернативних пояснень такого феномену.
Дослідники також запропонували нову модель, яка пояснює процеси, що супроводжують появу чорної діри. Вчені вважають, що зірки-прабатьки колапсують, але невідомо, чи супроводжується цей процес вибухом наднової.
Зірка, що породила VFTS 243, сколапсувала повністю, без будь-яких ознак попереднього вибуху.
Раніше астрономи за допомогою Дуже великого телескопа знайшли шість галактик, які оточують надмасивну чорну діру. Відкриття дозволить вченим зрозуміти, як надмасивні чорні діри могли утворитися та досягти колосальних розмірів за короткий час.