UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи виявили систему надземель

На думку вчених, на планетах можливе існування життя.

Група астрономів з проєкту RedDots виявила дві суперземлі і кандидата, які обертаються навколо зірки Lacaille 9352. Як повідомляє Naked science, зоряна система - одна з найближчих до Сонця.

Відзначається, що знайдені планети знаходяться в зоні населеності своєї зірки і, на думку дослідників, можуть бути придатні для життя. Небесні тіла знаходяться в системі зірки, яка також відома як Gliese 887, GJ 887 і HD 217987. Це червоний карлик в південному сузір'ї Piscis Austrinus, на відстані 10,7 світлових років від Сонця.

Спостереження за зіркою вказали, що навколо неї можуть обертатися дві планети, які отримали назви Lacaille 9352b (Gliese 887b) і Lacaille 9352c (Gliese 887c). Маси планет становлять 4,2 і 7,6 земної, тобто, вони більші за Землю, але менші, ніж Нептун.

Обидва небесних тіла обертаються в населеній зоні своєї зірки. Це означає, що на них може існувати вода в рідкому вигляді. Температура на планетах складає 195 і 79 градусів, вони здійснюють оберт навколо свого світила за дев'ять і 22 діб. У Сонячній системі існування життя на таких орбітах неможливо, але Lacaille 9352 - це червоний карлик, більш тьмяний, ніж Сонце, і в два рази менший за нашу зірку.

Крім сигналів від Lacaille 9352b і Lacaille 9352c, астрономи виявили ще один - з періодом 50 днів. Теоретично він може виходити від третьої надземлі - Lacaille 9352d (Gliese 887d), що обертається на більш помірній орбіті.

Спостереження також допомогли вченим дізнатися кілька цікавих фактів про Lacaille 9352. По-перше, на її поверхні спостерігається набагато менше зіркових плям, ніж на Сонці. Це може означати, що світило менш активне, ніж наша зірки. Крім того, яскравість Lacaille 9352 майже постійна, завдяки чому виявити планети досить легко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Життя на інших планетах може ховатися під льодом – вчені

Раніше астрономи за допомогою телескопа TESS і даних, зібраних телескопом "Спітцер", змогли роздивитися незвичайний молодий світ. Гігантська планета обертається навколо молодої зірки, здійснюючи оберт всього за один тиждень.