UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи відкрили унікальну молоду зоряну систему

Планета розміром з Нептун здійснює оберт навколо зірки за всього за тиждень.

Астрономи за допомогою телескопа TESS і даних, зібраних телескопом "Спітцер", змогли роздивитися незвичайний молодий світ. Як повідомляє NASA, гігантська планета обертається навколо молодої зірки, здійснюючи оберт всього за один тиждень.

Відзначається, що астрономи протягом десятиліття спостерігали за зіркою AU Microscopii, яка все ще оточена протопланетним диском, в пошуку молодих планет. І ось їм вдалося знайти планету AU Mic b.

Зірка AU Mic - це холодний червоний карлик, вік якого становить від 20 до 30 мільйонів років. Вона схожа на наше Сонце, але в 150 разів молодша. Система знаходиться на відстані 31,9 світлових роки від Землі.

Планета AU Mic b майже «тримає в обіймах» свою зірку, здійснюючи оберт навколо неї за 8,5 днів. Планета в 58 разів важча за Землю, тобто, вона нагадує Нептун. Система є частиною молодої зоряної групи під назвою Beta Pictoris Moving Group.

«Ми вважаємо, що AU Mic b сформувалася далеко від зірки і мігрувала на нинішнє місце. Це можливо, якщо планета гравітаційно взаємодіє з газовим диском або іншими планетами », - заявив один з дослідників Томас Барклай.

Знайти планети біля зірок, схожих на AU Mic, дуже важко. Вони мають потужне магнітне поле, а також на них можуть з'являтися плями і потужні спалахи. Обидві ці події можуть впливати на яскравість зірки, що ускладнює пошук планет.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: NASA показало, як виглядають заходи Сонця на інших планетах

Раніше астрономи з Університету Британської Колумбії провели розрахунки, які показали, що в Чумацькому Шляху може існувати близько шести мільярдів планет земного типу з потенційно придатними для життя умовами. Згідно з висновками дослідників, планети, схожі на нашу, можуть існувати біля 18% жовтих карликів нашої Галактики.