UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи відкрили рекордний за масою і хімічною чистотою коричневий карлик

Небесне тіло сформувалося в ту ж епоху і з того ж матеріалу, що і Чумацький Шлях.

Міжнародна група астрономів заявила про виявлення коричневого карлика, який став рекордсменом відразу за двома показниками: масою і хімічним складом. Про відкриття дослідники повідомили в Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Об'єкт під назвою SDSS J0104+1535 входить до складу зовнішньої оболонки Чумацького Шляху, що складається з зірок, вік яких дорівнює віку самої галактики. Коричневий карлик розташовується на відстані 750 світлових років від Землі в сузір'ї Риби.

Маса SDSS J0104+1535 перевищує масу Юпітера у 90 разів, він на 99% складається з водню і гелію, що робить його приблизно в 250 разів чистішим за Сонце. Вік коричневого карлика становить майже 10 мільярдів років, тобто він сформувався практично одночасно з галактикою.

Читайте також: Астрономи помітили дефіцит темної матерії в стародавніх галактиках

Раніше повідомлялося про те, що вчені помітили наявність погоди на планеті PSO J318.5-22, яка втратила свою материнську зірку. На думку вчених, на планеті є хмари розплавлених силікатів і металу. Об'єкт PSO J318.5-22 був виявлений ще в 2013 році. Тоді після недовгих дискусій вчені віднесли його до розряду планет-гігантів, а не до коричневих карликів, які є наполовину зіркою, наполовину планетою. Було вирішено, що PSO J318.5-22 є планетою, газовим гігантом зразок Юпітера, народженої біля зірки, але згодом викинутої з материнської системою гравітаційним впливом сусідніх планет.