UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи відкрили першу міжзоряну комету

Комета рухається зі швидкістю близько 30 кілометрів на секунду.

Центр Малих планет Міжнародного астрономічного союзу підтвердив відкриття першої міжзоряної комети. Об'єкт був виявлений в кінці серпня кримським астрономом Геннадієм Борисовим, повідомляє N+1.

Наголошується, що кометі присвоїли постійне позначення C/2019 Q4 (Borisov) замість тимчасового gb00234, обробка всіх зібраних даних підтвердила, що орбіта нововідкритого небесного тіла має неймовірно великий ексцентриситет 3,07, що не залишає сумнівів в міжзоряному походження комети.

Сам астроном зазначає, що значення ексцентриситету ще може уточнюватися. За його словами, комета рухається на швидкості 30 кілометрів на секунду щодо Сонця і в січні зблизитися з ним на мінімальну відстань. А в грудні комета підійде на мінімальну відстань до Землі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Єдиним відомим на даний момент міжзоряним тілом є астероїд Оумуамуа. Міжзоряний астероїд був виявлений в Сонячній системі в жовтні минулого року. Небесне тіло має незвичайну сигароподібну форму, а його довжина-близько 400 метрів, у 10 разів більша, ніж ширина.