UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи відкрили найдавнішу галактику кільцеподібної форми

Вік галактики оцінюється в 11 мільярдів років.

Астрономи з Технологічного університету Суінберна виявили найдавнішу відому кільцеподібну галактику. Об'єкт знаходиться на відстані 10,8 мільярдів світлових років і це перша кільцеподібна галактика, знайдена на такій великій відстані від Землі, повідомляє Naked science.

Середній зовнішній діаметр галактики R5519 перевищує 42 тисячі світлових років, а діаметр отвору в центрі більший за 17,5 тисяч світлових років. Астрономи вважають, що об'єкт міг з'явитися в результаті зіткнення дискової карликової галактики з сусідкою, яка зруйнувала її ядро. На це вказує швидкість зореутворення в кільці, яка перевищує 80 сонячних мас на рік.

Зіткнення двох галактик призвело до появи ударних хвиль, які поширюються від центру до периферії, формуючи ущільнення газу і пилу, і стимулюючи утворення нових зірок. Поява кільцеподібної галактики через менш ніж три мільярди років після Великого вибуху, свідчить про те, що вже тоді їй передувала сформована і впорядкована галактика. Вважалося, що для появи таких структур було потрібно набагато більше часу.

Це вже не перше свідчення того, що подібні галактики могли народжуватися набагато швидше, тому існуючі моделі неповні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Naked Science

Читайте також: В Європейському центробанку визнали, що економіка Європи паралізована

Раніше вчені з Інституту астрономії Товариства Макса Планка заявила про виявлення спіральної галактики, яка з'явилася вже через 1,5 мільярди років після Великого вибуху. Тоді таких галактик у Всесвіті не повинно було бути взагалі.