UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи відкрили найдальший об'єкт Сонячної системи

Об'єкт розташовується втричі далі за Плутон.

Астрономи Скотт Шепард з Інституту Карнегі, Девід Толен з Гавайського університету і Чед Трухільо з Університету Арізони відкрили найдальший відомий об'єкт Сонячної системи. Як повідомляє N+1, об'єкт 2018 VG18 розташовується на відстані, яка в 120 разів перевищує відстань від Землі до Сонця.

Дослідники займалися пошуком віддалених від центру Сонячної системи об'єктів, в тому числі, загадкової Дев'ятої планети. У ході цих пошуків вчені помітили об'єкт 2015 TG387, який на момент виявлення знаходився на відстані 80 астрономічних одиниць від Сонця. Тепер же дослідники виявили об'єкт, який розташовується ще далі.

Перші знімки 2018 VG18 року були зроблені 10 листопада на восьмиметровому японському телескопі Subaru, розташованому на вершині гори Мауна-Кеа на Гаваях. Повторні спостереження 2018 VG18 були проведені на початку грудня з допомогою телескопа Магеллана в Чилі, що і дозволило заявити про відкриття. Спостереження в телескоп Магеллана підтвердили, що відстань до 2018 VG18 становить близько 120 астрономічних одиниць, що зробило його першим об'єктом Сонячної системи, які спостерігаються за межами позначки в 100 астрономічних одиниць.

На думку дослідників, діаметр об'єкта становить 500 кілометрів, тобто, він може бути класифікований як карликова планета. Поверхня об'єкта має рожевий колір, що свідчить про наявність льоду.

Вчені дали об'єкту назву Farout ("Далеко"), досі дослідникам не вдавалося виявити об'єктів, які розташовуються далі 100 астрономічних одиниць від Сонця.

Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили екзопланету з орбітою, що суперечить теоретичним моделям. Обертаючись навколо досить невеликої зірки, вона відхилена від площини обертання зірки на 76%. Планета має масу, близьку до маси Юпітера, але розташовується на більш близькій відстані до зірки.