UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи відкрили 21 можливу "зірку інопланетян"

Зірки загадковим чином змінюють свою яскравість.

Астрономи з Університету штату Небраска заявили про відкриття 21 зірки, які загадковим чином змінюють свою яскравість. При цьому, 15 з цих об'єктів схожі на "зірку Таббі" (KIC 8462852), першу відому "зірку інопланетян", а шість - змінюють яскравість швидше, повідомляє Science Alert.

У ході дослідження вчені вивчили дані, які були зібрані з квітня 1999 року по березень 2000 року при спостереженні за ділянкою неба площею 2980 квадратних градусів в рамках проекту Northern Sky Variable Survey. Дослідники шукали зірки, поведінка яких нагадувала б "зірку Таббі".

У результаті була виявлена 21 зірка, зміни яскравості якої не можна було пояснити відомими причинами. Вчені порівняли криві блиску (графіки зміни блиску з часом) зірок-кандидатів з кривими блиску "зірки Таббі" і розподілили їх на дві категорії. У першу увійшли 15 зірок з повільною зміною блиску (включаючи саму "зірку Таббі"), в другу - шість зірок з швидкою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

У жовтні 2015 року астрономи з Єльського університету заявили про те, що світність зірки два рази знижувалася на чверть за останні сім років. На думку дослідників, це могло вказувати на існування навколо зірки сфери Дайсона, створеної цивілізацією інопланетян. До цього астрономи припускали, що навколо зірки може кружляти цілий рій комет, але подальші спостереження показали, що за останні 100 років її яскравість впала на 0,16 зоряних величини, що поставило під сумнів цю теорію.

Пізніше вчені вивчили зміну яскравості зірки з грудня 2009 року, коли був запущений телескоп "Кеплер", по травень 2013 року. Розрахунки дослідників показали, що яскравість "зірки інопланетян" падала зі швидкістю 0,3% на рік, і за перші тисячу днів роботи "Кеплера" вона впала на 0,9%. Потім вона падала ще швидше, і буквально через півроку після цього вона впала на 2%. Потім швидкість її зниження знизилася, і на поточний момент вона впала на 3%.

Вчені також заміряли коливання яскравості інших зірок, що підтвердило припущення про те, що KIC 8462852 є унікальним світилом, чию поведінку не можна пояснити за допомогою існуючих моделей.