Астрономам вдалося побудувати найдетальнішу радіокарту спіральної галактики Туманність Андромеди, повідомляє N + 1. Таким чином, за допомогою радіотелескопу Sardinia Radio Telescope (SRT) вчені змогли вивчити структуру галактики.
Одна з найближчих і найбільших галактик до нашої - це Туманність Андромеди або М31. Вважають, що Галактика, в якій живемо ми дуже схожа на галактику Андромеди. Чумацький шлях і галактика Андромеди є найбільш масивними в Місцевій групі галактик.
Світіння галактики Андромеди зумовлено сяйвом сотень мільярдів її зірок. М31 знаходиться на відстані близько 2,5 мільйона світлових років від нашої галактики і рухається в її сторону. Для астрономів вона цікава, адже можна більше дізнатися про те, як створювалися зірки, а ще формування та еволюцію галактик.
Астрономи з Університету Британської Колумбії зробили детальну карту Туманності Андромеди і її найближчих околиць. Дослідження проводили за допомогою 64-метрового радіотелескопу SRT, а спостереження тривало 66 годин. Цей експеримент проводили для того, щоб вчені змогли краще розібратися у фізичних процесах, які відбуваються всередині галактики.
Після цього, вчені проаналізували дані з телескопа SRT. Це дало їм змогу оцінити загальну швидкість зореутворення в галактиці - в 0,19 маси Сонця в рік. На карті дуже добре видно кільце, яке оточує М3, але спіральні рукава самої галактики дуже складно розрізнити у радіодіапазоні.
На думку астрономів, радіотеплове випромінювання в кільці пов'язано з процесами зореутворення, в той час як в центральній області М31 випромінювання може бути пов'язано з високою щільністю старих зірок, які схожі на Сонце. В результаті руху частинок космічних променів у магнітному полі міжзоряного середовища галактики, народжується нетеплове випромінювання всередині цього кільця.
При цьому вчені виявили несподіваний факт - кореляція між потоками нетеплового і мікрохвильового випромінювання в балджі галактики - є. І це дуже незвично, адже там процеси зореутворення йдуть повільно.
Нові дослідження вчених можуть допомогти встановити природу цього нетеплового випромінювання з центральної області Туманності Андромеди. Крім того, астрономи склали каталог з 93 точкових джерел випромінювання, таких як зірки, галактики та інші об'єкти, які видно на тлі Туманності Андромеди.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Нагадаємо, що астрономи отримали перші прямі зображення найближчій екзопланети. Планета знаходиться на відстані 35 світлових років від Землі.