UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи спростували теорію про наявність життя на сусідніх екзопланетах

Дослідники встановили, що червоні карлики виробляють недостатню кількість ультрафіолету для підтримання життя на планетах.

Астрономи заявили про те, що червоні карлики, які є найпоширенішим типом зірок у Всесвіті, виробляють недостатню кількість ультрафіолетового випромінювання для зародження та підтримання життя на планетах, що обертаються навколо них, повідомляє ScienceAlert!.

До класу червоних карликів відноситься зірка Проксима Центавра, навколо якої обертається планета Проксима Центавра b, яку деякі експерти називають потенційно придатною для життя. Крім цього, двадцять з тридцяти найближчих зірок, розташованих по мірі віддалення від Проксими Центавра, теж відносять до числа червоних карликів. Тому в новому дослідженні вчені зосередили свою увагу саме на цьому типі зоряних об'єктів.

У результаті було встановлено, що червоні карлики виробляють у 100-1000 разів менше ультрафіолетового випромінювання, ніж отримувала молода Земля до появи перших клітин. На думку дослідників, це означає, що життя на планетах, які обертаються навколо червоних карликів, зародитися не могло.

Раніше Едвард Сноуден заявив про те, що земляни не можуть розшифрувати код послань інопланетян. В ефірі одного з американських телеканалів він заявив про те, що Всесвіт настільки зацікавлена в охороні комунікації, що інопланетний сигнал може бути просто дуже добре зашифрований. Тому земляни не можуть відрізнити його від навколишнього шуму.