Астрономи з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики вивчили атмосферу екзопланети GJ 1132b, яка була відкрита в минулому році. Розташована на відстані всього 39 світлових років від Землі екзопланета відразу привернула увагу астрономів, повідомляється на сайті EurekAlert!
Екзопланета розташовується на відстані 2,2 мільйона кілометрів від свого світила, а температура її поверхні прогрівається до 250 градусів Цельсія. У новій роботі вчені змоделювали поведінку атмосфери екзопланети. На думку дослідників, атмосфера містить водяну пару і піддається активному ультрафіолетовому випромінюванню. Це випромінювання розщеплює молекули води на кисень і водень, які випаровуються в космос. Разом з тим, молекули водню легші за кисень, тому останній повинен накопичуватися в атмосфері GJ 1132b.
За словами провідного автора роботи Лаури Шефер, наявність кисню в атмосфері більш холодної планети могла б свідчити про існування життя на ній. На таких же гарячих планетах це означає, що екзопланета розпечена і стерильна.
Водяна пара створює винятково сильний парниковий ефект, який посилює розігрів планети від дії зірки. Це означає, що GJ 1132b могла бути розпечена протягом багатьох мільйонів років.
За словами дослідників, GJ 1132b може стати першою кам'янистою планетою за межами Сонячної системи, на якій був виявлений кисень.
Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили екзопланету з орбітою, що суперечить теоретичним моделям. Обертаючись навколо досить невеликої зірки, вона відхилена від площини обертання зірки на 76%. Планета має масу, близьку до маси Юпітера, але розташовується на більш близькій відстані до зірки.