Астрономи за допомогою комп'ютерного моделювання змогли розкрито таємницю наднової Тихо Браге – першої зірки подібного типу, поміченої людством. Моделювання допомогло дослідникам зрозуміти, чому SN 1572 не схожа на жодну таку зірку, повідомляє Naked science.
У листопаді 1572 року у нічному небі було помічено спалах, який можна було спостерігати неозброєним оком. Це був перший вибух наднової, який вдалося побачити людині. Першим помітив спалах датський вчений Тихо Браге, на честь якого і була названа наднова.
Сотні років потому залишки цієї зірки продовжують хвилювати астрономів. Вона не схожа на інші зірки цього типу. Але тепер моделювання допомагає з'ясувати, чому і як це вийшло. Ця наднова відноситься до типу Ia, і вона виникає, коли білий карлик у подвійній системі висмоктує так багато матерії зі свого компаньйона, що запускається неконтрольована термоядерна реакція, і білий карлик ефективно вибухає.
Зазвичай після такого вибуху залишається сфера з гладкими або злегка зігнутими краями. Але сфера сврхновой Тихо Браге нагадує зім'ятий папір. Рентгенівські спостереження сліду показали, що він має більш-менш сферичну форму, але у видимому діапазоні вона все ще залишається нерівною.
Моделювання показало, що ці нерівності, найімовірніше, виникли на самому початку. На думку дослідників, це можливо в тому випадку, якщо вибух стався не в одному місці, а декількох відразу, наприклад, на різних ділянках ядра зірки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найяскравішу наднову зірку у Всесвіті. ASASSN-15lh у два рази яскравіша за зафіксований раніше максимум для наднових, в тисячі разів яскравіша за "нормальних" наднових і в 50 разів яскравіша за нашу галактику Чумацький Шлях.