UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи припустили наявність атмосфери у планет системи TRAPPIST-1

Раніше вчені припускали, що активність зірки не дозволяє планетам утримувати атмосферу.

Астрономи заявили про те, що віддалені від зірки планети системи TRAPPIST-1 все-таки можуть утримувати атмосферу навіть при інтенсивному впливі світила. Висновки вчених були опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of the Sciences.

TRAPPIST-1 - червона карликова зірка, чия активність набагато вища, ніж у Сонця. Викиди зоряної речовини настільки інтенсивні, що для порівняно близької до зірки планети вони представляють загрозу: раніше астрономи вважали, що в таких умовах атмосфера буде просто "здуватися" сонячним вітром в космос, планета залишиться звичайним шматком каменю.

Нове дослідження стверджує, що планети -1g і -1h все-таки мають шанси на збереження своєї атмосфери навіть у таких важких умовах. Висновки вчених свідчать про те, що планети системи можуть бути придатні для колонізації в майбутньому.

22 лютого на прес-конференції NASA розповіло про виявлення семи землеподібних планет біля зірки TRAPPIST-1 - червоного карлика в сузір'ї Водолія, який розташовується на відстані 40 світлових років від Землі. Три з семи виявлених планет обертаються в населеній зоні зірки, тобто на них може існувати життя.