3 розробили новий метод для пошуків слідів рослинного життя на планетах біля найбільш близьких до Землі зірок, таких як Альфа Центавра, – про присутність на них флори може свідчити різниця в поляризації видимого та інфрачервоного випромінювання зірки, яке відбивається від планети.
Пігментів у листках рослин і клітинах бактерій поляризують всі ті промені видимого світла, які відбиваються від їх поверхні. Однак цього не відбувається з тепловим випромінюванням – воно теж відбивається від поверхні листя рослин та клітин мікробів, але при цьому фактично не поляризується.
Цей аспект дозволяє шляхом порівняння ступеня поляризації видимого і теплового випромінювання, яке виходить від екзопланети, визначити, чи є на її поверхні живі істоти, чиї клітини містять у собі пігменти, у тому числі і хлорофіл.
Як вважають астрономи, подібний метод пошуку позаземного життя буде працювати не для всіх планет, а тільки для досить близьких до нас "двійників Землі", які обертаються навколо відносно спокійних зірок.
Раніше глава кафедри астрономії університету Женеви, професор астрофізики Стефан Удрі заявив, що через 50 років людство буде в змозі виявляти населені планети. За його словами, для виявлення так званих "біологічних слідів" в атмосфері планети, які говорять про наявність на ній просте життя, необхідний телескоп нового покоління. Такий, як наступник телескопа "Хаббл", телескоп "Джеймс Вебб".