Фізики з Іллінойського університету в Урбана-Шампейн пояснили зміни яскравості зірки KIC 8462852, не вдаючись до гіпотези про існування навколо неї структур, побудованих інопланетною цивілізацією. Висновки вчених були опубліковані в журналі Physical Review Letters.
На думку дослідників, зміни в спостережуваному від KIC 8462852 спектрі випромінювання збігаються з універсальними характеристиками системи, що наближається до критичної точки фазового переходу. Це означає, що в надрах зірки протікають нерівноважні термодинамічні процеси, і, швидше за все, саме з ними, а не гіпотетичними об'єктами на орбіті навколо світила пов'язано спостерігається поведінка KIC 8462852.
Аналогічним чином фазові переходи описуються у ферромагнетиках і спінових системах. Разом з тим астрономи все ще намагаються пояснити поведінку світила об'єктами, що знаходяться за його межами.
У жовтні 2015 року астрономи з Єльського університету заявили про те, що світність зірки два рази знижувалася на чверть за останні сім років. На думку дослідників, це могло вказувати на існування навколо зірки сфери Дайсона, створеної цивілізацією інопланетян. До цього астрономи припускали, що навколо зірки може кружляти цілий рій комет, але подальші спостереження показали, що за останні 100 років її яскравість впала на 0,16 зоряних величини, що поставило під сумнів цю теорію.
Пізніше вчені вивчили зміну яскравості зірки з грудня 2009 року, коли був запущений телескоп "Кеплер", по травень 2013 року. Розрахунки дослідників показали, що яскравість "зірки інопланетян" падала зі швидкістю 0,3% на рік, і за перші тисячу днів роботи "Кеплера" вона впала на 0,9%. Потім вона падала ще швидше, і буквально через півроку після цього вона впала на 2%. Потім швидкість її зниження знизилася, і на поточний момент вона впала на 3%.
Вчені також заміряли коливання яскравості інших зірок, що підтвердило припущення про те, що KIC 8462852 є унікальним світилом, чию поведінку не можна пояснити за допомогою існуючих моделей.