UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи помітили зелене світіння атмосфери Марса

Світіння викликане присутністю в атмосфері атомів кисню.

Астрономи помітили в атмосфері Марса зелене світіння. Як повідомляє ВВС, зелений світло викликане атомами кисню, які вивільняються через вплив сонячного світла.

Поява зеленої димки передбачалася теоретичними моделями, але помітити її вдалося лише зараз за допомогою апарату Trace Gas Orbiter (TGO). Вчені відзначають, що помічене світіння атмосфери відрізняється від полярних сяйв, які можна побачити на Землі та інших планетах.

Такі сяйва виникають через взаємодію атмосфери і заряджених частинок сонячного вітру. На Землі такі події потрапляють під вплив сильного магнітного поля нашої планети, яке відштовхує молекули до полюсів. На Марсі не виникає такого ефекту через те, що у планети немає глобального магнітного поля.

Астронавти МКС також спостерігали зеленувате світіння атмосфери Землі. Тепер же аналогічне явище помітили і на Марсі. В атмосфері нашої планети багато кисню, але на Марсі він присутній тільки як продукт розпаду вуглекислого газу. Сонячне світло діє на молекулу СО2, в результаті чого вивільняються атоми кисню, які і надають зеленуватого світіння атмосфері.

Згідно з даними, зібраними TGO, кисневе світіння в атмосфері Червоної планети було помічено на висоті 80-120 кілометрів. За словами дослідників, подальше спостереження за цим феноменом дозволить дізнатися нові подробиці про атмосферу Марса.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Японія отримала міжнародні гарантії проведення Олімпіади-2020

Раніше вчені провели комп'ютерне моделювання, яке показало, що в минулому Марса могла існувати система кілець. Свідчення цього зберігає один із супутників Червоної планети, Деймос.