Астрофізики з Університету Ньюкасла заявили про те, що на поверхні блакитних гігантів – величезних зірок, маса яких перевищує сонячну в 10-20 разів, можна помітити хвилі. Як повідомляє "Популярная механика", яскравість цих зірок перевищує сонячну в десятки тисяч разів, тому термоядерного палива їм вистачає ненадовго, і термін їхнього життя становить всього кілька десятків мільйонів років.
У ході дослідження вчені працювали над математичним моделюванням процесів, які відбуваються на зірках. У результаті з'ясувалося, що на блакитних гігантах можна помітити хвилі двох типів. У першому випадку мова йде про хвилі, що поширюють по поверхні зірки і на ній же загасають. У другому - про пружні хвилі, що поширюються в товщі зоряної речовини. Їхню прояву теж можна бачити на поверхні зірки.
Дослідники перевірили свої висновки за допомогою телескопів TESS і "Кеплер". Виявилося, що блиск зірок дійсно змінювався з часом так, як передбачало моделювання вчених. З екзопланетами ці події зв'язати було не можна, оскільки вони не відрізнялися якоюсь періодичністю.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найяскравішу наднову зірку у Всесвіті. ASASSN-15lh у два рази яскравіша за зафіксований раніше максимум для наднових, в тисячі разів яскравіша за "нормальних" наднових і в 50 разів яскравіша за нашу галактику Чумацький Шлях.